EA veri ihlalini araştırıyor

0

EA veri ihlali

Geçtiğimiz günlerde EA veri ihlali ile gündeme gelmişti. EA (Electronic Arts) bu ihlalle ilgili detaylı bir araştırma başlattı.

EA veri ihlali araştırmasında ne çıkacak?

Video oyunu yayıncısı Electronic Arts 10 açıklamada, sınırlı miktarda oyun kaynak kodu ve ilgili araçların çalınıp çalınmadığı, son zamanlarda ağa izinsiz giriş yapılıp yapılmadığı araştırdığını söyledi.

Vice’s Motherboard, daha önce bilgisayar korsanlarının “FIFA 21” için kaynak kodları ve Frostbite motoru kaynak kodu ve araçları da dahil olmak üzere çok sayıda veri çaldığını bildirmişti. Günümüzün en popüler oyunlarından FIFA 21’le ve oyun yaratıcıları için bir yazılım geliştirme araç setiyle ilişkili olan bu durum, EA’yi harekete geçirdi.

EA yaptığı açıklamada, “Hiçbir oyuncu verisine erişilmedi ve oyuncu gizliliğine yönelik herhangi bir risk olduğuna inanmak için hiçbir nedenimiz yok” dedi. Ancak EA, bu veri ihlali iddialarıyla ilgili incelemelerine devam ediyor. Yayınlanan rapordan sonra şirketin hisseleri yaklaşık yüzde 2 düşüşle 143,50 dolara geriledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>