eBay Japonya pazarına giriyor

0

eBay Japonya

eBay Japonya pazarına girmek için yeni bir satın alma yaptı. eBay Japonya’daki e-ticaret devini satın alarak, Asya’daki payını artırma girişiminde bulundu.

eBay Japonya ile Asya pazarını hedef alıyor

ABD’de e-ticaret konusunda Amazon’un çok gerisinde kalan eBay, yeni bir planlama üzerinde çalışıyor. Asya pazarında büyüyerek yeni müşteri kitlesi oluşturmak isteyen eBay, böylelikle kar marjını artırmayı hedefliyor.

eBay, şirketin üç aylık kazançlarına göre Japon satış platformu Qoo10’u satın almak için toplam 573 milyon dolar ödedi. Aslında Şubat ayında gerçekleşen bu satın almanın mali değeri, yeni açıklandı.

EBay, “Satın almanın Japon tüketicilere daha fazla envanter sunmamıza ve uluslararası varlığımızı büyütmemize izin vereceğine inanıyoruz.” dedi.

Son çeyrek sonuçlarına göre Kore’de yüzde 13 büyüm gösteren eBay, aynı başarıyı Japonya’da da sürdürmek istiyor. Böylelikle ABD piyasasında Amazon ile arasında açılan farkı, Asya ülkelerindeki gelirleriyle kapatmayı hedefliyor.

ABD merkezli şirket 3 aylık sonuçlarında 236 milyar dolar gelir elde ederken, bunun 1,1 milyar doları ABD piyasasından geldi. ABD kaynaklı gelir artışı yüzde 5 seviyelerinde olurken, diğer uluslar arası geliri yüzde 9 seviyelerine ulaştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>