eBay online ödemeleri kontrol altına alıyor

1

eBay online

Hollandalı fintech firması Adyen, eBay’in birincil ödeme işlemcisi haline gelecek. eBay online ödeme araçlarını kendi bünyesinde toplayacak.

eBay online ödeme işlemcisi Adyen olacak

Yapılan yeni bir anlaşma ile eBay, uzun süredir devam eden ortağı PayPal’dan gelen müşteri ödemeleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olacak. Hollandalı fintech şirketi Adyen, mevcut PayPal anlaşmasının 2020 yılının ortalarında sona ermesiyle eBay’in birincil ödeme işlemcisi haline gelecek. Yeni dönemde eBay kendi şirketindeki Marketplace platformuna daha fazla işlem yapmaya çalışacak.

DA Davidson & Co analisti Tom Forte anlaşma ile ilgili olarak “PayPal’dan uzaklaşmak, pazardaki ürünlerin satış maliyetlerini düşürmek, eBay’i daha önemli bir rakip haline getiriyor” dedi.

Anlaşma sonrasında şirkethisseleri yüzde 15’lik büyüme gösterdi ve kurulduğu 1998 yılından bu yana en yüksek günlük kazancını el etti. Şirket, PayPal ile olan işlemlerin sona ermesinin ardından işletme karına 500 milyon dolar ekleyeceğini açıkladı. PayPal tarafından alınan toplam ödemelerin yaklaşık yüzde 13’ü için eBay hesabı yoluyla yapılıyor.

Yorumlar

  1. Paypal kaybolacak geliri için Türkiye işlemlerini başlatır belki?

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>