Eczacı robotlar işe başladı

0

Stanford Üniversitesi hastanesinde eczacı robotlar görev yapay başladı. Robotlar temizlikten rehberliğe hatta eczacılığa kadar geniş bir hizmet veriyor.

Eczacı robotlar iş başında

Stanford Üniversitesi hastanesi otomasyona geçiş yaparak, bir hastanedeki hizmetlerin nasıl otomatik hale getirileceğine yönelik önemli bir adım attı.

Hastane içinde bulunan eczanede çalışan robotlar, istenen ilaçları paketliyor ve araçlara yerleştiriyor. Daha sonra bu araçlar, ilaçları istenilen yerlere ulaştırıyor. Ayrıca hastane içerisinde çöp toplama ve çarşafları değiştirme gibi işlemler için 23 araçlık bir otomasyon ekibi de bulunuyor.

Hastanenin yöneticilerinde Eric Yablonka, yüksek teknolojiye geçmeleri sayesinde verimliliğin artacağını ifade ediyor. Ayrıca şu an deneme aşamasında olan bu otomasyon sürecinde, sürekli iyileştirmeler yapılacağı da belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>