Edge tarayıcı zararlı uygulamalara önlem alıyor

0

Edge tarayıcı

Microsoft, kurumsal şirketlere yönelik eni bir adım daha attı. Yeni özellikle Edge tarayıcı zararlı uygulamalara karşı önlem alacak.

Edge tarayıcı zararlı uygulamaları engelleyecek

Günümüzde yaşanan dijitalleşmeyle, günlük hayattaki birçok iş için pratik uygulamalar geliştiriliyor. Geliştirilen bu uygulama sayısındaki artışla birlikte, siber saldırganlar da kendilerine yeni hedefler belirliyor.

Siber saldırganların geliştirdiği zararlı uygulamalar, kullanıcılar tarafında kontrol edilmeden indirilip kullanılabiliyor. Hatta bu indirme ve kullanım işlemi şirket cihazlarında yapıldığında, şirketler önemli güvenlik açıklarıyla karşılaşabiliyor.

Microsoft, Edge tarayıcısında kurumsal şirketleri korumak amacıyla zararlı uygulamaların indirilmesini engelleyen yeni özelliğini duyurdu. Beta sürümünde yer alan özellikte, potansiyel olarak istenmeyen uygulamaları engelle seçeneğine tıklandığında, zararlı olabilecek uygulamaların indirilmesi engelleniyor.

Bu seçenek aktif hale geldiğinde, kripto para madenciliği gibi uygulamaları indirmenin önüne geçiliyor. Beta sürümünden tüm kullanıcılar için hale gelecek yeni özelliğin, güvenlik açısından birçok avantaj sağlayacağı belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>