Edward Snowden’ın hayatı kitap oldu

0

Eski NSA ve CIA çalışanı Edward Snowden’ın hayatını anlatan kitap, bugün piyasaya çıktı

Eski Ulusal Güvenlik Dairesi (National Security Agency-NSA) çalışanı Edward Snowden hayatını anlatan bir kitap yazdı. Bilindiği gibi Edward Snowden 2013 yılında patlak veren NSA skandalını ortaya çıkarmıştı. Bu skandal, NSA’in ABD’deki bütün telefon görüşmeleri, SMS mesajları ve e-postaların gizlice takip edilmesi ve toplanmasını kapsıyordu. İşte, Edward Snowden, “The Permanent Record” adlı kitabında altı yıl sonra bu sistemin nasıl kurulduğunu ve kendisinin bu sistemi nasıl ortaya çıkardığını anlatıyor.

Çocukluktan istihbarat dünyasına yolculuk

Bugün piyasaya çıkan kitap, Snowden’ın çocukluğundan CIA ve NSA’e uzanan yolculuğunu anlatıyor. Metropolitan Books etiketiyle piyasaya çıkan “Permanent Record” toplam 352 sayfa. Fiyatı 30 dolar olarak belirlenen kitabın Amazon’dan 23,99 dolara sipariş etmek mümkün.

Öte yandan, Edward Snowden hakkında 2016’da “Snowden” isimli bir fim çekilmiş ve filmi Oliver Stone yönetmişti. Bu film, Luke Harding’in “Snowden Dosyası” kitabına dayanarak senaryolaştırıldı. Edward Snowden şu an Rusya’da yaşıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>