Efsane CEO Süreyya Ciliv ile dünü bugünü ve yarını konuştuk!

0

Süreyya Ciliv

Türkiye’nin en büyük telekomünikasyon operatörlerinden birini eski CEO’su Süreyya Ciliv ile uzun süre sonra bir kez daha bir araya geldik. Tecrübelerini ABD’ye taşıyan Ciliv, System Optima ve Kuika Software şirketlerin yönetim kurulunun başında ülkemizi temsil etmeye devam ediyor. Süreyya Ciliv ile gerçekleştirdiğimiz keyifli sohbetin detayları ise şöyle:

”Ülkeye faydalı bir insan olmak, güncel kalmak lazım”

Hakkı Alkan ve Süreyya Ciliv’in yıllar öncesinde yaşadıkları anılardan, Ciliv’in geçmiş tecrübelerine, gelecek vizyonuna ve Türkiye öngörülerine kadar pek çok farklı noktaya değinen sohbet, genç yöneticilere de ilham olacak vurgular barındırıyor. Süreyya Ciliv her şeyden önce insanın,

ailesi ve ülkesi için nasıl faydalı işler üretebilir, bu noktaya odaklanması gerektiğini söylüyor. Türkiye’de iş dünyasının kendine haksızlık ettiğini, potansiyelinin çok daha fazla olduğunu söylerken Ciliv, Microsoft’taki anılarından söz etmeden geçmiyor.

Süreyya Ciliv girişimcilere, meraklı olmanın, öğrenmeye açık olmanın ve iş birliğine hevesli olmanın altın anahtarlar olduğunu söylüyor.

Dilerseniz sözü fazla uzatmayalım ve Süreyya Ciliv ile gerçekleştirdiğimiz sohbetle sizleri başbaşa bırakalım:

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>