Techinside Google News
Techinside Google News

egaranti, Startup Burada üzerinden 2. tur kampanyasına çıkıyor!

egaranti, 27 Kasım haftasında Startup Burada Platformu’nda paya dayalı kitle fonlaması kampanyası ile yatırım turuna çıkıyor.

Fona ihtiyaç duyan girişim ve projeleri yatırımcılarla buluşturan dijital platform Startup Burada, egaranti ile sekizinci kitle fonlama kampanyasını gerçekleştiriyor.

Türkiye’nin finans ve teknoloji alanında öncü “doğru zamanda doğru şirketlere yatırım yapma” vizyonuyla hareket eden yatırım grubu Hedef Holding’in grup şirketlerinden İnfo Yatırım, fona ihtiyaç duyan girişim ve projeleri yatırımcılarla buluşturan dijital platformu Startup Burada ile sektördeki deneyimini yeni finansman yöntemlerinden biri olan “Kitle Fonlaması” alanına yansıtarak, girişim ve projelere gelişim fırsatı yaratıyor.

- Advertisement -

Geniş yetkili aracı kurum olarak Sermaye Piyasası Kurulu’ndan Kitle Fonlaması için lisans alan banka dışı ilk aracı kurum olan İnfo Yatırım’ın çeyrek asırlık tecrübesi ile yönettiği “Startup Burada” platformunda girişimlere proje aşamasında kendilerini tanıtma ve fon bulma zemini oluşturulurken, yatırımcılara da erken aşamada gelecek vadeden, yenilikçi ve özgün projelere güvenle ortak olma imkanı sağlıyor.

Kampanyada hedef ek fonlama dahil 21.6 milyon TL’lik fon

Egaranti 27 Kasım’dan itibaren 30 günlük kampanya sürecine başlıyor. Türkiye’nin ilk dijital garanti çözüm uygulaması olan egaranti girişimi, Startup Burada ile çıktığı yatırım turunda 18 milyon TL fon toplamayı hedefliyor. Yüzde 20 ek satış ile kampanyayı 21,6 milyon TL ile tamamlama hedefinde olan egaranti bu fon karşılığında şirket paylarının yüzde 12’sini yatırımcılarına arz ediyor.

Proje bağlantı linki: https://platform.startupburada.com/project/327

Ağustos 2022’deki değerlemesi 25 milyon TL

egaranti, tüketicilerin garanti süreçlerini tek panelden kontrol etmeleri için, firmalara dijital garanti çözümleri sunan bir web uygulaması olarak faaliyet gösteriyor. Şirketler, API tabanlı egaranti platformunu e-ticaret altyapılarına, pazar yerlerine ve fiziksel satış kanallarındaki CRM sistemlerini saniyeler içerisinde entegre ederek garanti süreçlerini tek bir noktadan yönetebiliyor. Kasım 2021’de Kamil Kınacı, Sinan Peksoy ve Faruk Yılmaz tarafından kurulan girişim, şu anda 11 kişilik ekibiyle faaliyet gösteriyor. 2022 yılında canlıya alınan egaranti, 110 marka, 24 partner ve 250 bin üzerinde kullanıcıyla aktif faaliyet gösteriyor.

Kurucu ortaklardan Sinan Peksoy’un önceki şirketinde yaşadığı problemlerden ortaya çıkan girişim fikri, 2021 Kasım ayında TÜBİTAK 1512 desteğiyle geliştirilmeye başlanmıştır. Ağustos 2022’de Startup Burada Kitle Fonlama Platformu üzerinden ilk kampanyasında Startup Burada GSYF, Mustafa Namoğlu, Ozan Doğan, Kerem Özten ve Yiğit Çallı gibi isimlerin de aralarında bulunduğu yatırımcılardan 25 milyon TL değerleme üzerinden 2.8 milyon TL’lik tohum öncesi yatırım turunu tamamlanmıştır. Yatırım sonrasındaki kısa sürede partnerliklerini büyük ölçüde tamamlayan API tabanlı platforma kolay bir şekilde entegre olan firmalar, garanti süreçlerini ve buradaki verileri uçtan uca kontrol edebiliyor. Kurucu ortaklardan Sinan Peksoy, firmaların satış sonrası hizmetlerde maliyetlerini azaltmalarına ve aynı zamanda firmaların gelir elde etmelerine olanak sağladıklarını söylüyor. Girişimin globalde Extend, Arma Karma, Clyde gibi rakipleri mevcuttur ancak global pazardaki rakipler ile çoğu noktada benzer bir modele sahip olunsa da egaranti’yi ayıran temel noktanın merkezinde veriyi konumlandırması olduğu belirtiliyor.

Girişimin gelir modeline baktığımızda, B2B’de firmalara, bulut tabanlı web uygulaması içerisindeki çözümler için abonelik sistemi bulunuyor. Firmalar sistem üzerinden, satın alma sonrası ek garanti planları sunuyor. B2C’ de ise bu planları satın alan kullanıcılardan komisyon ile gelir elde ediliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir