Eğitimde fırsat eşitliği için önemli bir adım

0

MEB+-+Celil+Gungor+_Sebit+GM+Ahmet+Eti27 yıldan bu yana öğrenme teknolojileri alanındaki birikimiyle eğitim sistemimize sayısız değer katan Türk Telekom grup şirketi Sebit, kapsamlı ve zengin içerikli online eğitim ürünlerini özel eğitime gereksinimi olan öğrencilerin hizmetine sunuyor.

Zorunlu öğrenim çağında olup sağlık problemleri nedeniyle örgün eğitim kurumlarından doğrudan yararlanamayacak durumdaki öğrenciler için MEB’in sunduğu evde eğitim hizmeti, Sebit’in online eğitim ürünleriyle teknolojik bir boyut kazanıyor. Bundan böyle MEB ve Sebit iş birliğiyle okul öncesinden liseye özel eğitime gereksinim duyan tüm öğrenciler, Sebit’in online ürünlerinden ücretsiz yararlanabilecekler.

Özel eğitim öğrencileri için fırsat eşitliği
Fatih Projesi’nin özel eğitim ihtiyaçlarına yönelik çalışmaları çerçevesinde ele alınan evde eğitim hizmetiyle, özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin eğitime erişimlerini sağlamak ve sunulan eğitim hizmetlerinin kalitesini artırmak amaçlanıyor.

Ücretsiz Vitamin ve Lisego
Projede, 4, 5, 6, 7 ve 8. Sınıflar için Türkiye’nin en kapsamlı ve zengin online eğitim ürünü Vitamin ve lise 9. Ve 10. Sınıflar için zengin içeriğiyle Lisego ürünleri yer alıyor. Vitamin’in içeriği Matematik, Fen Bilimleri, Türkçe, Sosyal Bilgiler ve 8. sınıflar için TC İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, 5. sınıflar için İngilizce derslerinden oluşuyor. Lisego ise Matematik, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji, Dil ve Anlatım, Tarih, Coğrafya derslerini kapsıyor.

Sebit’in küçük yaş gruplarına yönelik geliştirdiği İngilizce ve okuma yazma ürünlerinden de özel eğitime gereksinim duyan okul öncesi ve ilkokul öğrencileri ücretsiz yararlanabilecekler.

Ücretsiz yararlanmak için üye olmak yeterli
Tüm bu ürünlerden ücretsiz olarak yararlanabilmek için özel eğitime gereksinimi olan öğrencilerin buradan üyelik işlemlerini yaptırmaları yeterli olacak. Üyelik işlemlerini yaptıran öğrenciler, kendi seviyelerine uygun eğitim ürünlerini hemen kullanmaya başlayabilecekler.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>