Techinside Google News
Techinside Google News

Kentsel ulaşım startup’larına 500 bin euro destek

Avrupa İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü Kentsel Ulaşım alanındaki startup’lara 500 bin euroya kadar destek sağlıyor
- Advertisement -

Avrupa İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü’nün (EIT) 2019’da kurulan Kentsel Ulaşım (Urban Mobility) bölümü, bu alandaki startup’lara 500 bin euroya kadar destek sağlıyor. Başvuruda bulunan start-up, Avrupa Birliği üyesi devletlerden birinde veya Türkiye gibi Ufuk Avrupa’ya katılan bir ülkede kurulmuş ve 100’den az çalışanı bulunan, kar amacı güden özel bir işletme olmalı.

2023-2025 iş planı incelenecek

EIT Urban Mobility – Impact Ventures Finansman Destek Programı kapsamında toplam 3 milyon euro hibe verilecek. Startup başına maksimum destek 500 bin euroya ulaşıyor.

İlk başvurular Mayıs 2023’te incelenecek. Ön inceleme ve değerlendirme sonuçları Haziran 2023’te açıklanacak. İlk başvuru süresine yetişemeyenler 7 Temmuz veya 29 Eylül’deki ikinci ve üçüncü değerlendirme dönemine başvuru yapabilir. Bu çağrı 1 Ekim 2023’e kadar açık kalacak.

Başvuran projelerde kentsel yaşamda uzun süreli değişim yaratabilecek ve ulaşım alışkanlıklarını net sıfır hedefine yaklaştıran çözümler aranıyor.

Başvuru başlıkları; Entegre Mobilite, Sürdürülebilir Şehir Lojistiği, Akıllı Altyapı, Geleceğin Mobilitesi ile Hareketlilik ve Enerji temalarından oluşuyor.

Bu çağrıyla ilgili ayrıntılı bilgi için EIT Urban Mobility sayfasını inceleyebilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir