Eklemler için akıllı bandaj geliştirildi

0

Bauerfeind ve ITP şirketlerinin ortaklığıyla geliştirilen akıllı bandaj, eklemlerdeki yüklenmeyi tespit edebiliyor. Akıllı bandaj ile çalışma şartları daha güvenli hale gelebilir.

Sensörle çalışan akıllı bandaj

Bandaj üreticisi Bauerfeind ile sensör teknolojileri üzerine çalışan ITP, yeni bir ortak çalışmaya imza attı. Bu iki şirketin ortaklığıyla, akıllı olarak nitelendirilen Anthokinemat isimli bandaj üretildi.

Anthokinemat’i diğer bandajlardan ayıran en önemli özelliği ise bandaj üzerinde bulunan sensörlerin, eklemlere binen kuvveti tespit edebiliyor olması.  Bu özelliğin egzersiz yapanlara ve iş süreçlerinde ağırlık taşımak zorunda kalan kişilere yardımcı olması bekleniyor.

Akıllı telefon ile bağlantılı şekilde çalışan bandaj, dizlere ağır yük bindiğinde uygulama üzerinden uyarı gönderiyor. Sensors Dergisi’nde yayımlanan bu araştırma, henüz ticari bir ürüne dönüşmedi. İki şirketin akıllı bandajı piyasaya sürüp sürmeyeceğiyle ilgili resmi bir açıklama bulunmuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>