El izleme teknolojisi yeniliklerle geliyor

0

El izleme teknolojisi

Oculus Quest tarafından geliştirilen el izleme teknolojisi yenilikler gelecek. Oculus Quest, bu teknolojiyi artık beta sürecinden çıkarmaya hazırlanıyor.

El izleme teknolojisi beta sürümünden çıkıyor

Oculus Quest, 2014 yılında Facebook tarafından satın alınmıştı. El izleme teknolojileri üzerine çalışan şirket, bu teknolojisini artık beta sürecinden çıkarmaya hazırlanıyor.

Mayıs sonunda kullanıcılarla buluşacak olan yeni teknoloji, sanal gerçeklik ürünleri ile buluşacak. Oculus Quest’in teknolojisi ilk olarak Waltz of the Wizard, Elixir ve The Curious Tale of the Stolen Pets’te yer alacak.  Bu yeni teknoloj, kullanıcılar için VR oyun ve filmlerde farklı deneyimler yaşamasını sağlayacak. Ayrıca VR sektöründe yepyeni bir akım başlayacak. Oculus Quest’in teknolojisi ile artık VR oyunlarda kontrolcü kullanmaya gerek kalmayabilir.

Ancak el izleme teknolojisinde henüz ilk aşamalarda olunduğu için bunun oyuncular tarafından nasıl bir ilgi göreceği de merak ediliyor. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Eylül 2019’da yaptığı bir açıklamada, Oculus Quest uygulamalarından 20 milyon dolar kar elde ettiklerini açıklamıştı. Diğer VR platformlarından elde edilen 80 milyon dolarlık kar ile birlikte toplamda 100 milyon dolar kazanç sağlanmıştı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>