El Salvador’dan Bitcoin için yeni kararı

0

El Salvador Bitcoin

El Salvador Bitcoin için yasallaştırma kararı aldı. Ancak ünlü ekonomist Hanke bu karar için sert eleştirilerde bulundu.

El Salvador Bitcoin için yasallaştırmaya gidiyor

Kripto para ekosisteminde kullanıcı sayısı her geçen gün artarken, bazı ülkeler kendi resmi kripto para birimlerini çıkarıyor. Bazıları ise farklı kripto para birimlerini kabul etmeye başlıyor.

El Salvador, Bitcoin’in günlük işlerde kullanılması yönünde yasal bir karar aldı. Ancak bu karar hem büyük bir eleştiri hem de büyük bir destek topladı. Özellikle de ekonomist Steve Hanke, bu kararın El Salvador’un ekonomisini çökerteceğini belirterek, kararın aptalca olduğunu vurguladı.

Hanke’e göre Bitcoin’i ülke çapında günlük işlerde kullanmak çok zor olacak. Spekülatif ve çok ani değişimler gösteren bir varlıkla günlük işlemleri yapmanın çok zorlu olduğunu belirten Hanek, Bitcoin’in bir para birimi olmadığını da belirtti. Ayrıca Hanke, Bitcoin’in değerinin şu anda bulunduğu konumdan çok daha düşük seviyelere geleceğini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>