Electronic Arts işten çıkarma planını açıkladı

0

Electronic Arts

Oyun dünyasının dev şirketlerinden Electronic Arts, büyük bir işten çıkarmaya hazırlanıyor. Yaklaşık 350 kişinin işten çıkarılacağı belirtiliyor.

Electronic Arts 350 kişiyi işten çıkaracak

Electronic Arts, son dönemde oyun satışlarında beklediği performansı yakalayamadığı için zor bir dönemden geçiyor. Star Wars Battlefront 2, Battlefield V, Anthem gibi oyunlarla sıçrama yapmayı bekleyen şirket, tahminlerin çok altında kaldı. Bu da şirketin mali anlamda zor durumda kalmasına neden oldu.

Şirket yöneticisi Andrew Wilson yaptığı açıklamada, şirketin zor bir dönemden ve geçtiğini ve yeniden yapılandırmaya gideceklerini duyurdu.

 Küresel çapta 9000 çalışanı bulunan şirket, çalışan kadrosunda yüzde 4 oranında küçülmeye gitmeye hazırlanıyor. Özellikle pazarlama ve halkla ilişkiler biriminde yapılacak işten çıkarmalarla, yaklaşık 350 kişinin işine son verileceği belirtiliyor.

Ayrıca Electronic Arts’ın Rusya ve Japonya’daki ofislerinde çalışan kişilerin büyük bir bölümüyle yollarını ayırması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>