Elektrik faturası kripto para ile ödenecek!

0

Elektrik faturası kripto para

Oldukça ilginç bir patent başvurusunda bulunan Walmart, tüketicilerin elektrik faturası ödemelerini kripto para ile yapılabileceği bir sistem üzerinde çalışıyor. Bu sistem sayesinde, elektrik faturası kripto para ile ödenebilecek.

Elektrik faturası kripto para ile daha kolay ödenecek

ABD’nin en büyük mağaza zincirlerinden biri olan Walmart, teknolojiyi günlük rutin işlerimize uygulamaya devam ediyor. Walmart, elektrikli cihazları bir blockchain sistemine kaydeden sistem için patent aldı. Bu sistem ile elektrik tüketen cihazlar, anlık olarak blockchain kayıtlarına işlenecek. Böylelikle her cihaz için elektrik faturası tutulacak. Yani blockchain ile elektrik faturalandırması yapılacak.

Tüketicilerin yanı sıre elektrik üreticilerinin de bulunacağı sistem, her iki taraf için de avantaj sağlıyor. Elektrik satın almak isteyen müşteriler, blockchain sistemi üzerinden kripto para kullanarak üreticilere ödeme yapabilecek. Böylelikle kripto para ile elektrik satın alabilecekler. Bu şekilde hane odaklı bir sistem oluşturarak, tüketici taleplerine anlık olarak cevap verilebilecek. Ayrıca üreticiler de, elektrik üretim miktarlarını, daha net bir şekilde belirleyebilme fırsatını bulacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>