Elektrikli araç kullananlar için para ödenecek

0

Elektrikli araç kullananlar

İngiltere elektrikli araç teşviklerini bir adım öteye taşıyor. Artık İngiltere’de elektrikli araç kullananlar için para ödenecek.

Elektrikli araç kullananlar için teşvikler artıyor

Elektrikli araç dünyasında çok hızlı bir şekilde büyüme yaşanıyor. Gelişmiş ülkeler, bu araçlara geçişi hızlandırmak için tüm hızıyla çalışmalarına devam ediyor.

İngiltere de bu konuda öncü çalışmalar yapan ülkeler arasında yer alıyor. Elektrikli araç teşviklerini daha da artırmak isteyen İngiltere, bunu araçlara indirim uygulamanın ötesine geçiyor. Artık İngiltere’de elektrikli araç kullanan kişilere 6 bin streline kadar ödeme yapılacak. Böylelikle kullanıcılar indirimden daha etkili bir teşvik alacaklar.

İngiltere’nin sunacağı bu teşvikler, üretimi İngiltere’de yapılan Jaguar ve Mini başta olmak üzere çok sayıda markaya fayda sağlayacak. 2035 yılında benzinli ve dizel araçları tamamen yasaklamak isteyen İngiltere, uyguladığı teşviklerle bu geçiş sürecini daha da hızlandırmayı hedefliyor. Bununla birlikte artan elektrikli araçların ihtiyacını karşılamak için şarj istasyonlarını yaygınlaştırma planları da yapılıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>