Techinside Google News
Techinside Google News

Elektrikli araç operatörleri tek platformda!

Elektrikli araç operatörleri platformu Bridgestone ve Webfleet tarafından ortak şekilde başlatıldı. Platform, CES 2024’te büyük ilgi topladı.

Bridgestone ve Webfleet dünyada ilk niteliğinde olan elektrikli araç hizmetleri platformunu başlattı. Platform, elektrikli araç operatörleri için tek noktadan hizmet sunarak erişilebilirliği artırıyor ve elektrifikasyonun hızlandırılmasına yardımcı oluyor. Filo yönetimi hizmet sağlayıcısı Webfleet ile birlikte geliştirilen platform, CES’te duyuruldu.

Elektrikli Araç Hizmetleri Platformu, elektrikli araç operatörleri için tek durak noktası olarak tasarlandı. Şarj donanımı ve yazılımı, enerji yönetimi, pil analitiği ve filo yönetimi yeteneklerini tek bir platformda sunuyor.

- Advertisement -

Elektrikli araç operatörleri için yeni dönem

Bridgestone, elektrikli araç operatörlerinin bu hizmetlere daha kolay erişmesini sağlayarak platformun elektrikli araç entegrasyon maliyetini düşürmeye, elektrifikasyon çabalarını hızlandırmaya ve EV operasyonlarını optimize etmeye yardımcı olacağını söyledi. Webfleet, sağlanan EV hizmetlerini geliştirmek için araç verileri analizleri sağlamayı planlıyor.

Bridgestone’un EV program direktörü Taco Olthoff: “Dünyanın her yerindeki işletmeler karbon emisyonlarını azaltmak için adım atarken, birçok filonun aklına elektrifikasyon geliyor. Ancak elektrifikasyona giden yol zorluklarla birlikte geliyor: yüksek yatırımlar, güvenilir bir operasyonun sürdürülmesi ve işletmenizin menzili artırıp maliyetleri düşürecek şekilde optimize edilmesi. Bu sorunlar ancak enerji ve mobilite endüstrileri işbirliği yaptığında çözülebilir. Kesintisiz veri alışverişi eksik halkadır. Elektrikli araç Hizmetleri Platformumuzun oyunun kurallarını değiştiren olmasının nedeni bu” diyor.

Platformu kullanan operatörler aynı zamanda araç verilerini elektrikli araç servis sağlayıcıları arasında paylaşarak araç filosu operasyonlarının kolaylaştırılmasına yardımcı olacak. Platform, Eaton ve Heliox gibi enerji hizmet sağlayıcıları ve TomTom, Simacan ve Volytica gibi mobilite hizmet sağlayıcılarının platformun ilk uygulayıcıları haline gelmesiyle şimdiden sektörün ilgisini çekti. Elektrikli araçların yaygınlaşmasındaki en büyük engellerden biri de bu alanda çok fazla uygulama, marka, donanım ve hizmet bulunması. Bunların tek bir platform altında toplanmamış olması önemli bir sorun yaratıyor. Ancak Bridgestone ve Webfleet ortaklığı bu konuda önemli bir sorunu çözecek gibi görünüyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir