Elektrikli araç pazarı yılda 17 milyon satışa ulaşacak

0

Elektrikli araç pazarı

Yeni bir rapora göre, elektrikli araç pazarının 2021 ile 2030 arasında yıllık yüzde 49’luk bir bileşik büyüme oranıyla genişlemesi ve 2030’a kadar 17 milyon yıllık satışları aşması bekleniyor.

Bu öngörülen büyümenin, artan yakıt fiyatları, yeni oyuncuların girişi, elektrikli araç teknolojisindeki ilerleme, hem merkezi hem de eyalet hükümetlerinden devam eden sübvansiyon desteğinin yanı sıra emisyon standartlarının beklenen uygulaması gibi faktörler tarafından yönlendirilmesi bekleniyor.

Alliance (IESA) raporu bu konuda önemli veriler paylaştı. Elektrikli araç endüstrisi 2020’de pandeminin neden olduğu yavaşlamadan en hızlı iyileşmelerden birini yaşadığını belirten raporda, elektrikli iki tekerlekli araç segmentinin iç pazardaki toplam elektrikli araç satışlarının yüzde 50’sini oluşturduğunu ve bunu en düşük satışın izlediğini belirtti.

Raporda, Hindistan elektrikli araç pazarının 2021 ve 2030 yılları arasında yüzde 49’luk bir birleşik büyüme ile genişleyeceğini ve o zamana kadar yaklaşık 15 milyon ile 17 milyon adet yıllık satışa ulaşacağı tahmin ediliyor. Tahmine göre, yıllık pil talebinin yüzde 41’lik bir bileşik yıllık büyüme oranında (CAGR) artarak 142 GWh’ye ulaşması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>