Elektrikli araç şarj yazılım şirketi yatırım topladı

0

Elektrikli araç şarj yazılım şirketi EV Connect, yatırım topladı. Elektrikli araç batarya sistemlerine duyulan ihtiyacın artması, yazılım şirketlerinin de büyümesini sağlıyor.

Elektrikli araç şarj yazılımı için 12 milyon dolar

Elektrikli araç şarj yazılımları alanında faaliyet gösteren Los Angeles merkezli şirket olan EV Connect, Mitsui&Co. ve Ecosystem Integrity Fund liderliğindeki B Serisi turunda 12 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin bugüne kadar aldığı toplam yatırım miktarı 25 milyon dolara ulaştı.

EV Connect, çeşitli donanım satıcılarına şarj istasyonlarını izlemeyi, yönetmeyi ve sürdürmeyi amaçlıyor. EV Connect CEO’su ve kurucusu Jordan Ramer, şirketin hedefleri arasında sektörü kapalı ve parçalanmış bir sistemden daha açık bir sisteme itmek yer alıyor. EV Connect, elektrikli araç sürücülerine şarj istasyonu durumuna gerçek zamanlı erişim sağlayan bir akıllı telefon uygulamasına da sahip. Şirket, EV Connect ağı üzerinden 1.000 elektrikli araç şarj sahası sağlıyor ve yönetiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>