Elektrikli araç teşviklerinde Tayland modeli başarılı mı?

0

Elektrikli araç teşvikleri

Yatırım teşvik ajansı yaptığı açıklamada, Tayland’ın elektrikli araçların kullanımını artırmak için teşvikleri genişlettiğini ve ülkenin Güneydoğu Asya’nın önemli bir otomobil üretim merkezi olarak statüsünü korumaya çalıştığını söyledi.

Yatırım Kurulu Başkanı Duangjai Asawachintachit, daha küçük şarj istasyonları artık üç yıllık vergi avantajlarından, en az 40 şarj cihazına sahip şarj istasyonlarına yapılan yatırımlar için mevcut olan beş yıllık kurumlar vergisi muafiyetine ek olarak ekstra bir teşvik için uygun olacak dedi. Yatırımcıların diğer kurumlardan ek faydalar almasını engelleyen bir koşul ve ISO sertifikası şartı da kaldırıldığını söyledi.

Tayland, 2030 yılına kadar toplam otomobil üretiminin yüzde 30’unun elektrikli araç olmasını sağlamak amacıyla tüketicileri elektrikli araçlara geçmeye teşvik ediyor. Duangjai, Ocak-Mart döneminde, otomobil endüstrisi de dahil olmak üzere genel yabancı ve Tayland yatırım başvurularının, küresel jeopolitik ve ekonomik zorluklar nedeniyle bir önceki yıla göre yüzde 6 düşüşle 110,7 milyar baht (3.3 milyar dolar) değerinde olduğunu söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>