Elektrikli araç üreticisi ELMS ile CATL anlaştı

0

ELMS ile CATL

Elektrikli araç üreticisi ELMS ile CATL pil tedarikinde anlaşmaya vardı. Anlaşmanın mali şartları ise henüz açıklanmadı.

Elektrikli araç üreticisi ELMS ile CATL pil tedarikinde anlaştı

ABD’li ticari elektrikli araç üreticisi Electric Last Mile Solutions Inc (ELMS), CATL ile pil tedarik anlaşması imzaladığını duyurdu. 2025 yılına kadar devam edecek olan sözleşmenin mali şartları ise açıklanmadı.

CATL bataryaları, ELMS’nin geçen ay Indiana’daki Missha Walker tesisinde üretmeye başladığı Sınıf 1 küçük teslimat araçlarına güç veriyor. Bir ELMS sözcüsüne göre, iki şirket aynı zamanda CATL’nin pil hücreleri üreteceği ve bunları pil paketlerine monte edilmek üzere Indiana’daki ELMS tesisine göndereceği bir ABD tesisi arıyor.

ELMS Finanstan Sorumlu Başkan Yardımcısı Rob Song yaptığı açıklamada, “Çok zor bir tedarik ortamında pil kapasitesini güvence altına alma konusunda önemli bir dönüm noktasına ulaştık” dedi.

Bununla birlikte otomobil üreticileri, iklim değişikliğini ele almayı amaçlayan daha katı emisyon düzenlemelerine uymak için elektrikli araçlara geçişlerini hızlandırdıkça, pil üreticileri küresel talepteki artışı karşılamak için üretimi genişletiyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>