Elektrikli araç yılda bin sterlin tasarruf sağlayabilir

0

Elektrikli araç tasarruf

Birleşik Krallık’taki elektrikli araç tüketicileri, akıllı elektrikli araç şarjının potansiyelini ortaya çıkarmaya yönelik dönüm noktası niteliğindeki bir plan sayesinde daha düşük enerji faturalarından ve daha ucuz otomobil kullanımından yararlanmaya hazırlanıyor.

Hükümet ve Ofgem tarafından bugün yayınlanan Elektrikli Araç Akıllı Şarj Eylem Planı, akıllı şarjın önemli potansiyelini değerlendirmek ve 2025 yılına kadar uzun süreli şarj için tercih edilen yöntem haline getirmek için atılan adımları ortaya koyuyor.

Akıllı şarj, enerji kullanım verilerinin potansiyelinden ve en son enerji yeniliklerinden yararlanarak tüketicilere önemli faydalar sağlar. Örneğin, sürücülerin elektrikli araçları elektrik daha ucuz veya daha temizken şarj etmelerine olanak tanır. Yüksek kilometre yapan sürücülerin daha akıllı şarj sayesinde yılda 1.000 Sterlin tasarruf etmesi bekleniyor.

Bunu daha da desteklemek için hükümet, sürücülerin akıllı şarja erişmelerini sağlayacak akıllı bir sokak lambası direği de dahil olmak üzere akıllı şarjın potansiyelinden yararlanan teknolojiler için Net Sıfır İnovasyon Portföyünden (NZIP) 16 milyon sterlinlik bir fon sağladığını duyurdu.

Enerji ve İklim Bakanı Graham Stuart: “İster garaj yolunda, ister iş yerinde veya caddeye park edilmiş olsun, akıllı şarjı elektrikli araç sürücüleri için daha kolay bir seçim haline getirmek istiyoruz. Bunu yapmak için, mevcut en son teknolojileri kullanarak yeni ağ altyapısını hızlı bir şekilde oluşturmamız gerekiyor” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>