Elektrikli araçlar, benzinli ve dizele kıyasla daha az güvenilir

0

Elektrikli araç güvenliği

Yeni bir anket, yeni elektrikli otomobillerin benzinli ve dizel modellerden daha fazla arıza geliştirme olasılığının daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Consumer Group tarafından yapılan bir anket, elektrikli araç sahiplerinin yüzde 31’inin ilk dört yılında araçlarında bir sorun olduğunu bildirdi. Bu, benzinli otomobiller için yüzde 19 ve dizel otomobiller için yüzde 29 seviyelerinde oldu.

Arızalı elektrikli araçlar, benzinli ve dizel otomobiller için sırasıyla sadece üç ve dört gün ile karşılaştırıldığında, yoldan ortalama beş gün geçirdi. Anket, elektrikli araçların daha az hareketli parçaya sahip olmaları nedeniyle geleneksel yakıtlı araçlardan daha güvenilir olduğu algısına şüphe düşürüyor. Elektrikli araç sürücülerinin karşılaştığı en yaygın hatalar, motor veya pille ilgili sorunlardan ziyade yazılım sorunlarıydı.

Elektrikli araçlar hayatımızda daha fazla yer edinirken onarım ve bakım gibi süreçlerde de iyileştirmelerin yapılması gerekiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>