Elektrikli araçlar ve şarj istasyonları alanında istek çok canlı

0

Elektrikli araçlar ve şarj istasyonları

Teknoloji şirketleri için uluslararası birleşme ve satın alma ve kurumsal finansman danışmanlık firması Hampleton Partners’ın son Autotech & Mobility Birleşme ve Satın Alma Pazar Raporu, elektrikli araç ve şarj istasyonlarındaki gelişime ışık tuttu.

Rapora göre, küresel yarı iletken Covid etkisine rağmen Autotech & Mobility anlaşmalarına yönelik istek halen çok canlı.

Hampleton Partners’ın direktörü Michel Annink: “Elektrikli araç satışları arttıkça, şarj çözümlerine olan talep patlıyor. Tahminler, elektrikli araç şarjının 2030’da yalnızca binek otomobiller için Avrupa’da 36 milyar Euro’luk bir pazar olacağını tahmin ediyor. Mobilite hizmetleri ve ödemelerinden, operasyonlardan ve enerji yönetiminden ve varlık sahipliğinden ve bu pazardaki aslan payını temsil eden elektrikten elde edilen yinelenen gelirler de dahil olmak üzere elektrikli araç ücretlendirmesinde yeni gelir havuzları ortaya çıkıyor” dedi.

Michel Annin: “Geleceğe gelince, altyapı şirketleri, şarj ekipmanı üreticileri, kamu şarj noktaları kuran veya bakımını yapan şirketler, şarj istasyonu operatörleri gibi halka açık elektrikli araç şarj pazarında aktif olan veya olabilecek birçok şirket için büyük umutlar var. Otomotiv sektörü kitlesel olarak yeniden icat edildiğinden ve otomobil üreticilerinin elektrikli araçların özerkliğini ele geçirmek için çabalarken, 2022’nin endüstride artan bir birleşme ve satın alma faaliyeti yılı olacağına inanıyoruz. Genel olarak, sektörde devam eden faaliyet ve güçlü değerlemeler bekliyoruz” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>