Techinside Google News
Techinside Google News

Elektrikli arazi motosikleti Volcon Grunt tanıtıldı

Günümüzde hemen hemen her aracın elektrikli hale gelmesiyle arazi motosikletleri de dönüşüme uğruyor. Elektrikli arazi motosikleti Volcon Grunt da bu araçlardan biri.
- Advertisement -

Günümüzde hemen hemen her aracın elektrikli hale gelmesiyle arazi motosikletleri de dönüşüme uğruyor. Elektrikli arazi motosikleti Volcon Grunt da bu araçlardan biri.

Elektrikli arazi motosikleti Volcon Grunt özellikleri

Arazi araçları, bu alana tutkuyla bağlı kişiler arasında büyük bir rağbet görüyor. Günümüzde araçların elektrikli hale gelmesi, arazi motosikletleri için de yeni bir dönemi başlatıyor.

Valcon isimli bir şirket, elektrikli arazi motosikletleri için çalışmalarını sürdürüyor. Valcon bu alanda yeni bir motosiklet ve iki adet UTV tanıtımıyla karşımıza çıktı.

Volcon Grunt isimli elektrikli motosiklet, 50 beygir gücü ile dikkat çekiyor. Motosiklet, 101 Nm’lik elektrik motoru sayesinde 100 km/s hıza 6 saniyede çıkabiliyor. Ayrıca motosiklet tam dolu batarya ile 160 km menzil sunuyor. Volcon Grunt’ın tam şarj olması ise 2 saat sürüyor. Elektrikli arazi motosikletinin satış fiyatı 5.995 dolar olarak duyuruldu. Volcon Grunt, 2021 yılında piyasaya çıkacak.

Volton tarafından tanıtılan Volton Stag isimli ATV, iki küçük koltuğa sahip. 100 km/s hıza 5 saniyede çıkabilen bu araç, maksimum 112 km/s hıza ulaşabiliyor. Aracın menzili ise 241 km olarak duyuruldu.

Volcon Beast isimli model ise 100 km/s hıza 4.5 saniyede ulaşabiliyor ve 128 km/s maksimum hıza çıkabiliyor. Bu model için de menzil 241 km olarak duyuruldu. Volton Stag 2021, Volcon Beast ise 2022 yılında piyasada olacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:02:43

Nvidia çip sektöründe lider oldu!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir