Elektrikli bebek arabası tanıtıldı

0

Elektrikli bebek arabası

Elektrikli araçlar kategorisine artık elektrikli bebek arabası da ekleniyor. Bosch tarafından tanıtılan bu araç, kısa sürede hayatımızı kolaylaştıracak.

Elektrikli bebek arabası 2020’de piyasaya çıkacak

Alman teknoloji devi Bosch, “eBebek arabası” isimli yeni nesil bebek arabasını tanıttı. Ebeveynlerin işini bir hayli kolaylaştıracak olan bu bebek arabası, 18 voltluk lityum iyon batarya ile çalışıyor. Yaklaşık 15 km menzile sahip olan bebek arabası, hem düz yollarda hem de yokuşlarda elektrikli motoru sayesinde sürüşü çok kolay bir hale getiriyor.

Ayrıca bebek arabası üzerinde bulunan sensörler sayesinde sadece ittirilen yönde hareket ediyor. Böylelikle savrulmaların da önüne geçiliyor. Beklenmedik yönlerde hareket ettiğinde ise araba kendi kendine duruyor.

2020 yılında piyasaya çıkması planlanan bebek arabasını, ilk olarak İsveçli Emmaljunga firmasının kullanması bekleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>