Elektrikli BMW İX tanıtıldı

0

elektrikli BMW iX

SUV kategorisinde uzun süredir beklenen elektrikli BMW İX tanıtıldı. BMW İX şimdiye dek kamuflajlı şekilde görüntülenebilmiştir.

BMW İX özellikleri ve tasarımı

Son yıllarda elektrikli araç sektörüne ağırlık veren BMW, yeni model araçlarını tanıtmaya devam ediyor. BMW’nin uzun süredir beklenen elektrikli SUV aracı artık görücüye çıktı.

Şimdiye dek kamuflajlı bir şekilde görüntülenen BMW İX, SUV tasarımını vurgulayan devasa bir ızgaraya sahip. Bu alanda kamera, radar ve diğer sensörler gibi aracın sürüş güvenliğini sağlayacak elektronik ekipmanlar kullanılıyor. Ayrıca LED farlar ve üçgen şeklindeki hava girişleri, aracı bir hayli güçlü gösteriyor.

İç mekanda sadelik ve konfora odaklanan BMW; start/stop, elektronik park freni ve vites gibi düğmeleri sürücünün hemen elinin altına koyarak konforu yakalamış durumda. Aracın teknik özelliklerine baktığımızda ise 503 beygirlik gücüyle 0’dan 100 km’ye 5 saniye gibi kısa bir sürede ulaştığını görüyoruz. 100 kWh’lik batarya paketi bulunan araç, tam dolu şarj ile 600 km yol gidebiliyor. Aracın yüzde 10’dan yüzde 80 doluluğa ulaşması ise sadece 40 dakika sürüyor. Benzer modellerden 20 kat daha fazla veri işleyebilen BMW İX, 5G bağlantı desteğiyle otonom sürüş de sağlayacak. Aracın üretimine ise 2021’in ikinci yarısında başlanacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>