Elektrikli BMW iX3 üretimi devam ediyor

0

Elektrikli BMW iX3

BMW’nin büyük ses getiren aracı elektrikli BMW iX3 için üretim süreci devam ediyor. Elektrikli BMW iX3’ün üretim bandından fotoğraflar paylaşıldı.

Elektrikli BMW iX3 üretimi nasıl yapılıyor?

Otomotiv sektörünün dev ismi BMW, elektrikli araç trendini yakalamak ve bu alanda ön plana çıkmak için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Bunun için BMW, yeni tamamen elektrikli modeller üzerinde çalışılıyor.

Elektrikli BMW iX3, BMW’nin en çok merak edilen araçları arasında yer alıyor. 340 saatten fazla test edilen ve 4 haftada 7700 km’lik test sürüşüne alınan iX3 için üretim süreci tüm hızıyla devam ediyor. BMW, ilk 200 iX3 aracını üretim bandından indirmiş durumda. BU üretin, üretim öncesi planlama aşaması yani pre-production olarak yapıldı.

BMW iX3’ün seri üretimine ise bu yaz aylarında başlanacağı belirtiliyor. Beşinci nesil eDrive teknolojisine sahip olacak araç, 210Kw VE 400 Nm’lik bir elektrik motoruna sahip olacak. Bununla birlikte 74 kWh’lik bataryası bulunan araç, 440 km sürüş menzili sunacak. Aracın seri üretime girmesiyle teslimatların yaz aylarında başlaması planlanıyor. Bu aracın üretimi Çin’in Shenyang şehrinde yapılacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>