Elektrikli Ford araçlar sahnede!

0

elektrikli Ford araçlar

Ford, elektrikli araç piyasasına yönelik çalışmalarına son yıllarda daha fazla ağırlık veriyor. Söz verilen, elektrikli Ford araçlar artık sahneye çıktı.

Elektrikli Ford araçlar kullanıcılarla buluşacak

Tesla gibi markalar elektrikli araç sektöründe rekabete üst seviyeye çıkarmış olsa da daha eski ve köklü otomotiv üreticileri de bu alanda önemli çalışmalara imza atıyor. Birçok marka tutulan modellerini, elektrikli hale getirip piyasaya sürmeye çalışıyor.

Bu alanda önemli çalışmalara imza atan üreticilerden biri de Ford oldu. 2019 yılında Ford, Fiesta ve Focus modelleri için elektrikli modellerin üretileceğinin sözünü vermişti. Hibrit Focus modeli, 1.0 litre EcoBoost motoruyla kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor. WLTP tarafından paylaşılan bilgilere göre yeni Focus’un yakıt tüketimi 5.1L/100 km seviyesinde olacak. 6 ileri vitesli Focus, şanzımanı sayesinde yüzde 17 yakıt verimliliği sunacak.

Araçta 48 Volt’luk lityum iyon hava soğutmalı batarya bulunacak. Bununla birlikte kayış tahrikli marş motoru yer alacak. Aracın öne çıkan en önemli özelliklerinden biri de batarya sisteminin yolcu koltuğunun altında yer alması.  Böylelikle araç içinde ve bagajda herhangi bir alan kaplamıyor.

Ayrıca Ford, 12.3 inç LCD ekran ile kullanıcılarına kişiselleştirilmiş bir deneyim de sunacak. Kablosuz şarj ünitesi, ön ve arka park sensörleri, geri görüş kamerası gibi donanımlar araçta standart teknolojiler arasında bulunacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>