Elektrikli motosiklet Project TE-1 prototipi ile görücüye çıktı

0

Elektrikli motosiklet Project TE-1

Elektrikli motosiklet Project TE-1 prototip tasarımıyla görücüye çıktı. Project TE-1, hafifliği ve yüksek performansı ile dikkat çekiyor.

Elektrikli motosiklet Project TE-1 özellikleri

Elektrikli araç sektöründe çok hızlı bir büyüme gerçekleşirken, motosikletler de ilgi odağı haline gelmiş durumda. Artan taleple, birçok yeni model piyasaya sürülüyor.

Triumph ve Williams Advanced Engineering’in ortak çalışmasıyla ortaya çıkan Project TE-1 ise alışık olduğumuz modellerden biraz daha farklı. Sıfırdan tasarlanan bu motosiklet, spor görünümüyle dikkat çekiyor. Elektrikli olması nedeniyle motosiklette egzoz bulunmuyor.

360V ile şarj olacak elektrikli bisikletin şarjının yüzde 0’dan 80’e çıkması ise 20 dakikadan daha kısa sürecek. Project TE-1 için elektrik motoru Integral Powertrain tarafından sağlanıyor. Bu motorun 174 beygir güç üretebildiği vurgulanıyor.

Aslında 2019 yılında başlatılan bu projede, prototip aşamasına henüz yeni gelinebildi. Elektrikli motosiklet Project TE-1’in ne zaman satışa çıkacağı ise henüz bilinmiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>