Elektrikli otomobil alana 2 bin dolar

0

ABD’de, New York şehri, 1 Nisan’dan itibaren şehirde elektrikli otomobil satın alan vatandaşlarına 2 bin dolar ödeyeceğini açıkladı.

Pratik olarak, New York’ta elektrikli otomobillerin fiyatında 2 bin dolarlık indirim anlamına gelen bu uygulamayla, şehir yönetimi benzin/dizel motorlu araçların oranını düşürerek, şehir halkını elektrikli otomobil kullanmaya yönlendirmek istiyor.

ABD’de Chevy Bolt, Tesla Model 3 ve Toyota’nın hibrid motorlu araçları şu anda en çok satılan elektrikli otomobiller arasında yer alıyor. New York’taki devlet  teşviki ile bu araçların daha fazla tercih edileceği düşünülüyor zira özellikle Chevy Bolt ve Model 3, 30 bin dolar seviyesindeki fiyatları ile çok uygun fiyatlı elektrikli araçlar olarak zaten ilgi toplarken, fiyatındaki 2 bin dolarlık indirimle daha da fazla tercih edilmeleri bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>