Elektrikli otomobil ile rekor kırdı: 728 Km

1

hero-09Norveçli bir otomobil kullanıcısı, elektrikli otomobiller dünyasında giderek ünleniyor. Norveç’in soğuk, buzlu ve karanlık yollarında elektrikli otomobil kullanma ısrarıyla gündeme taşınan  Bjorn Nyland isimli kullanıcı, ayrıca 10 arkadaşını da Tesla’nın Model S otomobillerinden almaya ikna edince Tesla şirketi  Bjorn’e, yeni otomobillerinden olan Tesla Model X armağan etmişti.

Bjorn Nyland, şimdi yeni bir rekorla gündeme taşındı. Otomobilini hiç şarj etmeden 728 Km kateden  Bjorn Norveç’te medyanın gündemine oturduğu gibi, elektrikli otomobillerin geleceği hakkındaki endişelere de cevap vermiş oldu.

Elektrikli otomobillerin, şehirler arası uzun yollar için uygun olmadığı inancını kırmak isteyen  Bjorn Nyland’ın bu amaçla çıktığı yolda, akıllı bir sürüş yöntemi kullanarak, aracın enerjisini boşa harcamadan tüm enerjiyi daha fazla mesafe kat etmeye odaklamasıyla 728 Km yol kat etmeyi başardı.

Tesla Model S ile daha 2013 yılında yapılan rekor denemesinde Amerikalı bir çift 680 Km yol kat etmeyi başarmıştı.

Yorumlar

  1. Tesla Model S in fiyati da cok. 72 000 € dan bahsediyorlar.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>