Elektrikli Polestar 2 geri çağrılıyor

0

Elektrikli Polestar 2

Aniden durma sorununun yaşandığı Elektrikli Polestar 2 otomobiller geri çağrılıyor. Volvo ve ana şirketi Geely, bu konuda kesin adım attı.

Elektrikli Polestar 2 aniden durma sorununu çözebilecek mi?

Büyük umutlarla piyasaya sürülen Polestar 2 model elektrikli araç için İsveç merkezli DI gazetesinden yeni iddialar gündeme geldi. Haberde, Volvo ve ana şirketi Geely’e ait olan Polestar’ın, Polestar 2 model araçlarını geri çağırdığı duyuruldu.

Polestar 2 sahibi kullanıcılar, araçlarının aniden durduğu ve geri çalıştıramadıkları yönünde birçok şikayette bulunuyordu. Hatta üsrücülerin elektrikli araçlarını en yakın servise götürmek zorunda kaldıkları ve başka bir çözüm bulunamadığı belirtiliyordu. İsveç merkezli DI gazetesi, Polestar’ın bu elektrikli araçları geri çağırmaya başladığını duyurdu.

Polestar’da halkla ilişkiler direktörü olarak görev yapan Brent Ellis ise toplamda 2.189 aracın sürüş sırasında aniden durma sorunu yaşayabileceğini ve çekiş kaybının olabileceğini duyurdu. Bu araçların Çin, İsveç, Norveç, Belçika, Hollanda, Almanya ve Birleşik Krallık’ta kayıtlı olduğu belirtildi.

Fren ve direksiyon sisteminin sorunsuz bir şekilde çalıştığı, bu sorundan kaynaklı herhangi bir kaza yaşanmadığı da belirtildi. Polestar’ın yaşadığı bu sorun, Tesla Model 3’te yaşanan sorunla benzerlik gösteriyor. Model 3’te 12 Voltluk araç içine güç sağlayan pilden kaynaklı olan bu sorun, çok hızlı bir şekilde giderilmişti.

Polestar’ın yaşadığı sorun, serviste 1 saatlik yazılım güncellemesiyle gideriliyor. Polestar 2 araçların tümü geri çağrılarak bu konuda daha hızlı bir aksiyon alınabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>