Elektrikli scooter ile çevre dostu ulaşım

0

elektrikli scooter

Lime isimli bir şirket, elektrikli scooter ve bisikletleriyle akıllı şehirleri hedef alıyor. Elektirkli scooter ve bisikletler, ulaşımda karbon ayak izini azaltıyor.

11.5 milyon elektrikli scooter ve bisiklet kullanıldı

Araç paylaşım şirketlerinin sayısındaki artış ile ulaşım kavramı elektrikli ve çevreci hale gelmeye devam ediyor. Akıllı şehir projeleri kapsamında, elektrikli bisikletlerin yanı sıra elektrikli scooter’lar da ulaşımın önemli bir parçası oluyor.

Lime isimli e-scooter şirketi, Kanada’nın Toronto şehrinde elektrikli scooter’ları pazarlamaya başlayacak. Böylelikle ulaşımda ayak izi azaltılmış olacak. Lime yetkilileri, Kanada dışında Avrupa’da, özellikle Frankfurt, Almanya ve Zürih, İsviçre’de bu sektör için önemli bir talep olduğunu belirtiyor.

Lime geçtiğimiz hafta 6 milyon yolcu ile 11.5 milyon scooter ve bisiklet sürüldüğünü açıkladı. Yaklaşık 1 yıldır faaliyet gösteren Lime şu anda 1 milyar dolardan fazla sermayeye sahip. Lime, elektirkli scooter ve bisikletleri ile büyümeye devam ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>