Elektrikli scooter KickScooter T60 tanıtıldı

0

Özellikle trafiğin yoğun olduğu kalabalık şehirlerde, elektrikli scooter kullanımı artış gösteriyor. KickScooter T60 model elektrikli scooter, rakiplerinden şarj konusunda öneli bir yeniliği beraberinde getiriyor.

Elektrikli scooter: KickScooter T60

Araç paylaşım şirketleri, scooter sektörüne de yönelerek şehir içi ulaşımı daha pratik hale getirmeyi hedefliyor. Segway-Ninebot isimli scooter firması, özellikle araç paylaşım şirketlerinin işini kolaylaştıracak özelliklere sahip bir elektrikli scooter tanıttı. Yarı otonom özellikte diyebileceğimiz bu model, operatörler tarafından uzaktan kontrol edilebiliyor. Böylelikle şarjı azaldığında, elektrikli şarj istasyonuna yönlendiriliyor ve tam dolum sağlanıyor.

 

Böylelikle scooterın kullanım süresinde önemli artış yaşanıyor.

Önde iki, arkada bir adet tekerleği bulunan scooter, şehir içinde güvenli bir şekilde kullanılabilecek özelliklere sahip.

Daha önce 100 – 300 dolar seviyelerinde scooter piyasaya çıkaran şirket, bu modelin 1420 dolar fiyat etiketine sahip olacağını açıkladı. Çıkış tarihi net olarak belirtilmeyen scooterın, önümüzdeki yıl yollarda olması bekleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>