Elektrikli scooter kiralama şirketi MARTI için 25 milyon dolarlık yatırım desteği!

0

Elektrikli scooter kiralama şirketi MARTI

Elektrikli scooter kiralama şirketi MARTI için yeni bir gelişme yaşandı. Bilindiği üzere 3 Temmuz 2020 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan bir açıklamada bu araçların da yolcu taşıdığı ve bu yüzden cezaya tabi olduğu belirtilmişti.

Elektrikli scooter kiralama şirketi MARTI için 25 milyon dolar

Türkçesi küçük motosiklet veya hafif motosiklet olarak bilinen scooter, son yıllarda Türkiye’de popülerliği artan araçlar arasında yer alıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, bu araçlar hakkında şunları söylemişti: “Sonuçta yolcu taşıyorlar. İşin içine yolcu taşımacılığı girdiğinde düzenleme şart oluyor.”

MARTI da bu açıklamayı olumlu bir şekilde karşılamıştı. 3 haftadan beri gündemde olan bu girişim, daha önce Wamda Capital ve 212 tarafından desteklenmişti. Yaklaşık 3 milyon üyeye sahip olan 2 yıllık bu proje, 25 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

Elektrikli scooter kiralama şirketi MARTI

Bünyesinde takribî 1000 kişiyi çalıştıran MARTI, 25 milyon dolarlık yatırım desteğini kimden aldığını ve bu yatırımı nasıl elde ettiğini açıklamadı. Ülkemizde 1 yıldır aktif bir şekilde faaliyetlerini sürdüren elektrikli scooter kiralama şirketi, kazalara karşı önlem alma konusunda T.C. Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından verilen tavsiyelere uyuyor.

Son olarak MARTI cephesinden 25 milyon dolarlık bu yatırım ile ilgili şöyle bir açıklama yapıldı: “Kurulduğumuz 2018 yılından bu yana aldığımız yerli ve yabancı yatırımlara ek olarak; 2020 yılı içerisinde tamamladığımız tur ile 25 milyon dolar daha yatırım aldığımızı büyük bir şevk ile paylaşmak isteriz.”

Elektrikli scooter kiralama şirketi

Bu yatırım hakkında neler düşünüyorsunuz?

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>