Elektrikli scooter Mantis 8 tanıtıldı

0

elektrikli scooter Mantis 8

Mantis markası tarafından elektrikli scooter Mantis 8 tanıtıldı. Mantis 8, sahip olduğu özellikleriyle bir hayli iddialı görünüyor.

Elektrikli scooter Mantis 8 özellikleri

Ulaşımda elektrikli araç trendi yaşanırken, scooterlar şehir içi ulaşımda söz sahibi olmaya başlıyor. Birçok marka, elektrikli scooterları ile sektörde yer edinmeye çalışıyor.

Elektrikli scooter sektörünün önemli isimlerinden Mantis, Mantis 8 isimli yeni modelini tanıttı. Saatte 45 km hıza ulaşabilen Mantis 8, çift motorlu modeli ile saatte 53 km hızı görebiliyor. Standart pakette 873 Wh, çift motorlu pakette ise 1.176 Wh’lik bataryası bulunan Mantis 8 , tam dolu batarya ile 64 km yol gidebiliyor.

Şehir için ulaşımı kolay hale getirecek Mantis 8, kalın lastikleri sayesinde üst düzey bir yol tutuşu sağlıyor ve sürüş güvenliğini artırıyor. Şu anda Mantis 8 için yurt dışı satış fiyatı 1.300 dolar olarak duyuruldu. Mantis 8’in çift motorlu modeli için ise bu fiyatın 2.000 dolar olduğu belirtiliyor.

Elektrikli scooter sektörü özellikle de paylaşımlı araç sektöründe yaşanan büyümeyle doğru orantılı bir şekilde büyüme gösteriyor. Ülkemizde de bu alanda çok fazla girişim bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>