Elektrikli SUV 8 bin yeni iş fırsatı yaratacak

0

Elektrikli SUV

Vietnam’daki VinFast; bu yılın sonuna kadar ilk elektrikli SUV’larını AABD’ye teslim etmek için üretimi hızlandırırken, Vietnam’daki elektrikli araç fabrikası için 8 bin çalışanı daha işe almak istediğini söyledi.

Vietnam’ın en büyük holdingi Vingroup’un bir birimi olan VinFast, şu anda toplam 6 bin kişiyi istihdam ediyor. Şirket, Vietnam, Haiphong’daki fabrikasının işe alındığını açıklayan doğrulanmış hesabındaki bir Facebook gönderisinde “Yeni işe alımlar VinFast’ın üretim genişlemesi için” dedi.

İlanda; montaj işçileri, teknisyenler ve mühendisler de dahil olmak üzere yeni personel, Ağustos ve Eylül aylarında çalışmaya başlayacak denildi.

Haiphong fabrikasının yılda 250 bin otomobil üretme kapasitesi var ve VinFast, bu kapasiteyi 2026 yılına kadar 600 bine yükseltmeyi beklediğini belirtiliyor.

Mart ayında VinFast, Kuzey Karolina’da yılda 150.000 elektrikli araç olarak öngörülen kapasiteye sahip bir tesis kuracağını duyurdu. Şirket, tesisin 7 bin 500 iş yaratacağını söyledi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>