Elektrikli taksiler için kablosuz şarj geliyor!

0

Elektrikli taksiler için kablosuz şarj

İngiltere’deki bir pilot proje kapsamında taksiler için kablosuz şarj hizmeti verilecek. 10 adet elektrikli taksi için bu hizmet ücretsiz sunulacak.

Nottingham’da elektrikli taksiler için kablosuz şarj

Hükümetler, elektrikli araç kullanımını teşvik etmek için birçok yeni düzenleme yapıyor. Vergi indirimi ve şarj hizmetlerini kapsayan bu düzenlemeler, kullanıcılar için cazip fırsatlar sunuyor.

Son olarak İngiltere hükümeti, elektrikli taksi sahiplerine yönelik yeni bir düzenlemeye imza attı. Nottingham şehrinde başlayacak pilot proje kapsamında, 10 adet elektrikli taksi için kablosuz şarj hizmeti sunulacak. Bu hizmetle sürücüler yeni yolcu beklerken, şarj olabilecek ve menzil problemi yaşamayacak. Pilot proje olarak duyulan bu hizmet, taksicilere ücretsiz olarak verilecek.

6 ay sürecek pilot program için 3.4 milyon pound yatırım yapılacağı da belirtildi. Eğer pilot proje başarılı bir şekilde sonuçlanırsa, kablosuz şarj hizmetinin daha fazla taksi için sağlanması planlanıyor.  Buna benzer bir uygulama, Norveç’in başkenti Oslo’da başlamış ve 75 kW kapasitelik şarj hizmeti sunulmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>