Elektrikli uçan araba yapılacak

0

Elektrikli uçan araba

Porsche ve Boeing arasında kurulan ortaklıkla elektrikli uçan araba üretilecek. Bu araba, Premium şehir içi ulaşım hizmeti sağlayacak.

Elektrikli uçan araba ortaklığı

Otomotiv sektörünün dev ismi Porsche ile havacılık sektörünün lideri Boeing arasında yeni bir anlaşma imzalandı. Bu anlaşma kapsamın iki şirket, elektrikle çalışan uçan araba geliştirecek.

Dikey iniş ve kalkış yapabilecek olan bu aracın, şehir içinde Premium bir ulaşım hizmeti sağlayacağı belirtiliyor. Aracın prototipin ne zaman ortaya çıkacağı ve ne zaman tanıtılacağı gibi detaylar henüz iki şirket tarafından da açıklanmadı.

Taycan modeliyle elektrikli araç sektöründe güçlü bir konuma ulaşan Porsche, hava ulaşımı konusunda da geride kalmak istemiyor. Şehir için hava araçları sektörünün 2025 yılında büyük bir ivme kazanması beklendiği için Boeing de bu alanda yer almaya hazırlanıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>