Elektrikli uçan araba yarışları geliyor

0

Alauda, elektrikli uçan araba yarışları düzenlemeye hazırlanıyor. Alauda’nın ilk yarışının 2020 yılı içinde yapılması planlanıyor.

Elektrikli uçan araba yarışları: Alauda

Bir dönem sadece bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz uçan arabalar, artık hayatımızda yer almaya başlıyor. Hatta uçan arabalar, yarış ve spor etkinliklerinde de yer alıyor.

Elektrikli uçan araba üretimi yapan ve Airspeeder yarışlarının düzenleyicisi olan Alauda’nın kurucusundan önemli açıklamalar geldi. Matt Pearson yaptığı açıklamada, elektrikli uçan arabalarla  ilgili 2020 yılında yeni bir yarış etkinliği düzenleyeceklerini söyledi. Pearson, hiçbir şeyin teknolojiyi rekabet kadar ileri götürmeyeceğini, bu nedenle yarışların bu konuda önemli bir rol oynadığını belirtti.

Bu yarışlara hem sektördeki şirketlerin, hem de yeni şirketlerin katılabilecek olması rekabeti artıracak. Ayrıca Alauda tarafından yarışa katılacak olan takımların ihtiyaçları da karşılanarak bu konuda da destek sağlanacak.

Alauda’nın ilk yarışının ise 2020 yılında gerçekleştirilmesi planlanıyor. Kroonavirüs salgını bittikten sonra Alauda’nın Avustralya’da bulunan genel merkezini çevreleyen çölde yarışların düzenlenmesi hedefleniyor. Elektrikli uçan arabalar ile yarış ve spor alanında önemli bir yenilik gelmiş olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>