Elektronik olarak suçlu izleme yeni bir pazar haline geliyor

0

suçlu izleme

IoT pazar araştırması sağlayıcısı Berg Insight, suçluların Elektronik İzlenmesi (EM) konusunda yeni bir piyasa raporu yayınladı.

Avrupa, Kuzey Amerika ve Latin Amerika’da günlük olarak Elektronik İzleme EM programlarına katılanların sayısı 2020 boyunca sırasıyla yaklaşık 46.000, 282.000 ve 71.000 olarak gerçekleşti. 2020 yılında piyasa değeri Kuzey Amerika’da 823 milyon dolara, Avrupa’da 189 milyon dolara ve Latin Amerika’da 54 milyon dolara ulaştı. Üç bölgedeki piyasa değerinin birlikte yüzde 7,9’luk bir yıllık bileşik büyüme oranı ile 2020’de 1.1 milyar dolardan 2025’te 1.6 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Elektronik izleme (EM) programları ilk olarak 1980’lerin başında ABD’de tanıtıldı. Bugün EM, Avrupa ve Kuzey Amerika’da ve bazı Latin Amerika ülkelerinde gözaltına alınmaya yerleşik bir alternatif olarak görülüyor. EM programlarının amacı, geleneksel toplum denetimi yöntemlerini tamamlayan ek bir araç sağlayarak suçluların hesap verebilirliğini artırmak, tekrar suç oranlarını azaltmak ve kamu güvenliğini artırmaktır. Politika yapıcılar, ceza infaz kurumları ve özel sektör hizmet sağlayıcıları, toplam ıslah sistemi maliyetlerini azaltmak ve cezaevi nüfusunu azaltmak için genişletilmiş EM programlarını savunuyorlar.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>