Elliott ve Vista Equity bulut bilişime yatırım yapıyor

0

Elliott ve Vista Equity bulut bilişim

Elliott ve Vista Equity bulut bilişim konusundaki yatırımlarını artırıyor. Citrix Systems, Elliott Management ve Vista Equity Partners’ı bünyesine katılıyor.

Elliott ve Vista Equity bulut bilişim odaklı ilerliyor

Yazılım şirketi Citrix Systems (CTXS.O) yaptığı açıklamada, bulut bilişimde pandemi kaynaklı patlamadan yararlanmak isteyen Elliott Management ve Vista Equity Partners’ın bağlı kuruluşlarının borçları da dahil olmak üzere 16.5 milyar dolara satışın gerçekleştiğini söyledi.

Şirket, hissedarlarının hisse başına 104 dolar alacağını ve bunun da yaklaşık 13 milyar dolarlık bir öz sermaye değerine işaret ettiğini belirtti. 2022’nin ortalarında tamamlanması beklenen anlaşma, Citrix’i Vista’nın veri analizi firması TIBCO Software ile birleştirecek. Konuya yakın kaynaklar, Vista’nın kapandıktan sonra birleşik şirketin yaklaşık yüzde 65’ine sahip olacağını söyledi.

Elliott ve Vista, 100 ülkedeki 400.000 kurumsal müşteriden oluşan oldukça örtüşen bir müşteri tabanına çapraz satış yapabileceğine inanıyor. Citrix geçici CEO’su Bob Calderoni yaptığı açıklamada, “Bu duyuru, beş ay boyunca yürütülen stratejik bir gözden geçirme sürecinin doruk noktasıdır” dedi.

Florida merkezli Citrix, son yıllarda bulut bilişime daha fazla odaklanmaya başladı ve işletmeler için uzaktan çalışma çözümleri ve ağ yazılımı sağladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>