Elon Musk 20 bin adet alev tüfeği satıyor

0

Elon Musk’ın içinde kocaman bir çocuk mu var yoksa yeni şirketi Boring Company’nin reklamını yapmak için çılgın fikrileri hayata mı geçirmeye çalışıyor, bilinmez, ama ünlü iş adamı sosyal medyada Boring Company logosuyla üretilmiş 20 bin adet alev tüfeğini satışa çıkardı.

Bu tüfek nereden çıktı?

Alev tüfekli aslında tam anlamıyla gerçek değil. Yani savaşlarda kullanılan gerçek tüfekler gibi onlarca metrelik alanı alevle kaplamıyor ama replika olarak üretilen gerçek boyutlu tüfekler, yaklaşık 50 santim boytuda bir alev çıkararak dikkatleri üzerine çekiyor.

Partilerde, eğlence organizasyonlarında ortamı şenlendirme amacı taşıyan “tehlikeli” bir oyuncaktan öte işlevi olmasa da Musk’ın silah promosyonu yapması, silah karşıtlarının da tepkisini çekti. Oyuncak bile olsa bir silahı böylesine ön plana çıkarmaması gerektiğini düşünenler Musk’ı sert eleştirdiler ama Musk satıştan vazgeçmesi. Haberi yazdığımız sırada 20 bin sliahtan 1000 tanesi satılmıştı.

Vergiler ve kargo ücretleri hariç 500 dolardan satılan alev tüfeğinden Boring Company 10 milyon dolarlık fon elde edecek. Hiç fena bir rakam değil.

Bu arada Musk’ın tüm dünyada büyük dikkat çekeceğini planlayarak çektiği videoda, Mars’ı yemyeşil ve denizlerle kaplı, “dönüştürülmüş” bir gezegen olarak gösteren bir arka fon kullanması da dikkatlerden kaçmadı. 

Musk’ın Instagram’da yayınladığı tanıtım videosunu ise aşağıda izleyebilirsiniz:

https://www.instagram.com/p/BeeYW0NA1HU/?taken-by=elonmusk

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>