Elon Musk başarısızlıkları hakkında konuştu

0

Elon Musk başarısızlıkları

Dünyadaki en yenilikçi kişilerden biri olan Elon Musk başarısızlıkları hakkında samimi açıklamalar yaptı. Musk, başarısızlığın bir seçenek olduğunu söyledi.

Elon Musk başarısızlıkları hakkında açıklama yaptı

Tesla ve SpaceX şirketleriyle adından tüm dünyaya bahsettiren Elon Musk, başarısızlıkları hakkında ders niteliğinde açıklamalar yaptı. Musk, başarıya giden yolun birçok başarısızlıktan geçtiğini bir kez daha gösterdi.

Şu anda 34.8 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 28. kişisi olan Musk, ilk olarak bir şirket kurduğunuzda her şeyin güzel göründüğünü ve başarıya ulaşılacağının hissedildiğini, bunun da mutluluk getirdiğini söyledi. Ancak aradan biraz zaman geçtiğinde sorunlarla karşılaşıldığını, bunun da mutluluğu azalttığını vurguladı.

Hatalardan ders çıkarıldığında ise asıl mutluluğa ve başarıya ulaşılabildiğini söyledi. Genellikle de kişinin arkadaşlarının neyin yanlış gittiğini gördüklerini, yine de sizi üzmemek için söylemediklerini belirtti.

Ayrıca Musk, başarısızlığın bir seçenek olduğunu, eğer başarısız olunmuyorsa yeterince yenilikçi olunmadığını da söyledi. Hatta Tesla’nın Cybertruck’ı için gelen olumsuz eleştiriler bile, Musk’ın bu düşüncesine doğrular nitelikte diyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>