Elon Musk Cybertruck hakkında konuştu

0

Tesla’nın CEO’su Elon Musk Cybertruck hakkında övgüyle bahsetti. Cybertruck’ın şimdiye kadar geliştirdikleri en iyi ürünleri olduğunu söyledi.

Elon Musk Cybertruck için en iyi ürünümüz dedi

Tesla, elektrikli otomobil sektöründe yaşadığı başarıyı elektrikli ve otonom kamyonlarla da sürdürmek istiyor. Daha önce Cybertruck isimli bir elektrikli kamyon üzerinde çalıştıklarını söyleyen Musk, bunun şimdiye kadar geliştirdikleri en iyi ürün olduğunu söyledi.

Cybertruck’ın gelecekten gelen zırhlı bir araç gibi görüneceğini de söyleyen Musk, bunu ‘herkes için üretmediklerini’ söyledi. Teknik özellikleri henüz netleşmeyen Cybertruck’ın tam dolu batarya ile 645 ila 805 km menzile sahip oalcağı belirtiliyor. Musk, geçtiğimiz aylarda bu aracın maliyetinin 50 bin doların altına inebileceğini söylemişti. Bu yılın Kasım ayında Cybertruck’ın tanıtımının yapılması da bekleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>