Elon Musk Cyborg yaratacak

0

Tesla, SolarCity, SpaceX, Hyperloop gibi şirketlerin kurucusu Elon Musk, insan beynini doğrudan bilgisayarlara bağlayacak ve düşünce gücüyle bilgisayarları yönetmeye imkan verecek teknolojileri geliştirecek olan şirketini resmen kurdu.

Neuralink ismi verilen şirketin birinci amacı, insan beyni ve bilgisayarlar arasında doğrudan iletişim kuracak bir arayüz oluşturmak. Bunun için de ameliyatla beyine ulaşan implantlar yerleştirilecek. Bu implantlar üzerinden ise insan beyninin bilgisayarlara doğrudan hükmetmesi mümkün olacak. 

Bilimkurgu filmlerindeki cyborg kavramı için çok kritik bir teknoloji olan bu implantlar gerçek olursa, cyborg çağı da resmen başlamış olacak.

Projenin ilk adımında bu implantların beyindeki ve vücuttaki hastalıkları tespit etmek için bir tür kontrol mekanizması olarak kullanılacağı vurgulanıyor ancak Musk’ın bu yeni teknolojiyi orta vadede ABD devleti için süper askerler geliştirmek için pazarlayabileceği tahmin ediliyor zira ünlü iş adamı halihazırda devlet için çok sayıda proje yürütüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>