Elon Musk hala ventilatör sözü veriyor ama…

0

Tesla karantina

ABD’de Covid-19 hastalarının sayısı 1.5 milyon kişiye ilerlerken, solunum cihazı yetersizliği nedeniyle yüz bine yakın insan hayatını kaybetti ve bu sayı hızla büyüyor.

Hep söylüyor ama icraat yok

Bu süreçte, Tesla’nın hala otomobil üretmesi ABD’de eleştiri konusu oluyor. Elon Musk’a otomobil üretimini durdurup solunum cihazı üretmesi için baskı yapan sosyal medya kullanıcıları, Musk’ın Twitter’dan açıklama yapmasına neden oldu.

Musk, konu hakkındaki tepkilere, “eğer solunum cihazı ihtiyacı olursa, üretim yaparız” cevabını verdi. Ancak bu sözü, krizin başından beri veriyor ve ABD başka ülkelerin solunum cihazı siparişlerine bile el koyarken Tesla hala solunum cihazı üretmeye başlamıyor. Öyle görünüyor ki, bu krizin ardından Tesla’nın halkın gözündeki prestiji çok ağır hasar alabilir.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>