Elon Musk ile Boeing arasında gerginlik!

0

Elon Musk ile boeing

Ticari programın mali verilerinin açıklanmasının ardından, Elon Musk ile Boeing arasında gerginlik yaşandı. Musk, Boeing’e ödenecek ücret için tepki gösterdi.

ElonMusk ile Boeing karşı karşıya

NASA, Uluslararası Uzay İstasyonu ISS’e astronot gönderme konusunda yeni bir program başlatmıştı. Elon Musk’ın CEO’luk görevini üstlendiği SpaceX ve Boeing’in katıldığı Commercial Crew Program’ın mali verileri açıklandı.

Bu verilere göre Boeing, ISS’e astronot göndermek için 90 milyon dolar talep ederken, SpaceX’in talep ettiği ücret 55 milyon dolarda kaldı. Mali verilerin açıklanmasının ardından ElonMusk, Boeing’in talep ettiği bu ücretin hiç adil olmadığını söyledi.

Şu anda ortalama 79,7 milyon dolar olan ortalama uçuş sürecinde, Boeing’in tercih edilmesi NAS için ek bir maliyete neden olacak gibi görünüyor. NASA’nın bu teklifler karşısında nasıl bir karar vereceği şimdiden merak ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>