Elon Musk medya şirketlerini eleştirdi

0

Elon Musk medya

Tesla CEO’su Elon Musk medya şirketlerine ağır eleştirilerde bulundu. Elon Musk medya kuruluşlarından bazılarını yalancılıkla suçladı.

Elon Musk medya şirketlerine ateş püskürdü

Tesla, eektrikli ve sürücüsüz otomobil çalışmaları ile son yılların gözde şirketi olmaya devam ediyor. Ancak yaşadığı teknik sorunlar ve yönetimsel planlamaları nedeniyle Tesla, zaman zaman ağır eleştirilere da maruz kalıyor. Elon Musk, sonunda bu durum hakkındaki sessizliğini bozarak ağır eleştirilerde bulundu. Musk, dev medya şirketleri Reuters, CNBC ve Business Insider’a ağır eleştirilerde bulundu.

CNBC’de Tesla hakkında yazı yazan analiz Gordon Johnson, Tesla’ya eleştirilerde bulunmuştu. Musk bu konu hakkında  okuyucuların öncelikle analistlerin geçmişine bakılması gerektiğini söyleyerek, Johnson’ın TipRanks’te 5 yıldız üzerinden sadece 1.5 yıldız almasına atıfta bulundu.

Business Insider’dan Linette Lopez ise Tesla’nın çok fazla hurdaya sebep olduğunu söylemiş, hatta eski çalışanı ile rüşvet verildiği iddiaları ortaya atılmıştı. Musk ise Lopez’in Tesla’yı karalayarak para kazandığını iddia etti. Hatta bunun için röportaj yaptığı Chanos’tan para aldığını söyledi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>